December TOP 5 Надценени романи


С появата на ТикТок и като цяло социалните мрежи някои книги нашумяват без реална причина. Аз съм попадала на романи, които отговарят на високите очаквания, но има и такива, които 

5. „Железен пламък“ от Ребека Рос
Искам първо да направя едно уточнение. Харесвам „Железен пламък“. Даже я оцених на четири звезди. В интернет просранството обаче има всякави хвалебствия, с които аз не съм съгласна. В почти осемстотин страници четях за безмислените любовни драми между Вайълет и Зейдън, имаше доста сцени само за пълнеж и нищо интригуващо не се случваше.

4. „Това изтъкано царство“ от Тахере Мафи
Толкова много се вълнувах за книгата, защото в анотацията се споменаваше джинове и тяхното древно царство. Исках да науча повече за силите им и как хората са успели да ги победят. До някаква степен получих желаното, но можеше още. Замисляйки се, нищо съществено не се случи освен това, че Ализе намери някой и друг съюзник. Смятам, че трябваше да бъде споделено дали Ализе желае да е наследничка на царството на джиновете. Като цяло какво е мнението ѝ за цялата ситуация, в която попадна.

3. „Вишъс“ от Л. Дж. Шен
Признавам, че Шен умее да създава дълбочина на героите си. Сюжетите на книгите ѝ също са интересни, но все още не разбирам защо е толкова хвалена. Любовните отношения не са така дълбоки и трогващи във „Вишъс“ и като цяло не успях да симпатизирам на самия Вишъс.

2. „Ариадна“ от Дженифър Сейнт
Дженифър Сейнт е хвалена с избора си да разкаже за дами, които са засенчени от гръците герои. Първа в нейния списък е Ариадна - дъщеря на цар Минос и сестра на Минотавъра и съпруга на бог Дионис. Началото на книга обаче ми потръгна мудно и трудно. Наслаждавах се истински само на митовете, които се разказваха на Ариадна. Увличането на критската принцеса по атинския принц беше прибързано и недообмислено, най-вече при условие че Ариадна бе запозната със съдбата на Скила. Така и не се обясни защо Тезей изоставя Ариадна на Наксос. Приятна изненада бяха главите на по-малката сестра Федра, но в даден момент ми станаха безинтересни.

1. „A Study in Drowning“ от Ава Рийд
Много се разчу за този dark academia роман, който впечатлява с мрачно имение, семейни тайни и митове за Вълшебния народ. Бях се подготвила да попадна в добре обоснована магическа система, но освен няколкото изречения за Спящите и тяхната функция, друга информация липсваше. Действието беше мудно и авторката така и не използва успешно потенциала на Краля на феите. Отделно каква бе тази „битка“ между Ефи и митичния крал? Не мога да бъда убедена, че такова могъщо същество е победено толкова лесно и напълво случайно бих добавила. А любовните отношения са нескопосани и ненужни.

CONVERSATION

0 коментара:

Публикуване на коментар