Здравейте! Ето, че декември месец отново е тук и е време за моята любима класация. Признавам, че доста от темите ще се повтарят, но пък книгите, които ще избирам, ще бъдат различни. И, ако следите „December TOP 5“, със сигурност ще разберете дали съм прочела книгите, които исках в края на 2019 година. Днешната първа класация реших да бъде на тема дебютни творби. Като тук включвам не само дебюти на писатели, а и книги, които са от нов за мен автор.
5. „Огънят в мен“ от Даниела Богоева-Гюргакова
„Огънят в мен“ ми допадна много повече от очакваното. Авторката се е справила доста добре с описанията на Париж, историческите факти и най-различните ритуали. Героите също не ми останаха безразлични - ако изключим избухливият характер, аз и Катрин си приличаме по любовта ни към свещите и антикварни предмети. С Мари също намерих допирни точки в областта на древните религии и обичаи. С една дума „Огънят в мен“ се оказа книга с доста интересни теми и я прочетох за доста кратко време. Нейно ревю може да намерите тук.
4. „Змия и гълъб“ от Шелби Махурин
„Змия и гълъб“ е книга, която завладя книжното общество още с излизането си. В дебюта си Шелби Махарин засяга някои от актуални теми - различните възгледи на хората и как двама души могат да се влюбат въпреки тези различия, както и силната роля на Църквата. За дебютна творба героите в нея са изградени доста добре. Някой може да намери клишета в книгата, но те са компенсирани с красивата френска атмосфера и добрата история, която Шелби Махарин разказва. Ревю на книгата - тук.
3. „Град от месинг“ от С. А. Чакраборти
Още с първите страници авторката започва да държи читателя под напрежение. „Грда от месинг“ може и да започва по-бавно, тъй като се преставят героите и светът, но след това действието започва и не спира до самия край. Няма как да не останете запленени от изкушенията на арабския свят - дълги описания на храни, облекла и обичаи, които допринасят за по-добро развитие на новия свят, който е излязъл от „Хялада и една нощи“. С. А. Чакраборти обръща голямо внимание и на второстепенните герои, с което ме спечели, защото те внасяха някаква разнообзразие сред главните герои и тяхната борба да оцелеят на място, където интригите са на първо място. Ревю - тук.
2. „Измамна целувка“ от Мери Пиърсън
От доста време се надявах някое издателство да издаде „Измамна целувка“ и съм много щастлива, че най-накрая книгата бе издадена и на български език. Имах доста високи очаквания и те се оправдаха. Главните герои са една пъстроцветна гама от характери. Принцеса Лия е от героините, които имат силен характер и се радвам, че прие с благодарност новия си живот, а не се оплакваше на всяка страница. Принцът и наемният убиец също ми бяха интересни, най-вече първият, тъй като исках да науча защо е тръгнал да търси принцесата и дали ще ѝ се разкрие. Доста често се чудех между Рейф и Кейдън кой е наемният убиец и кой е принцът. В крайна сметка познах, но беше забавно да правя предположения. Рею на „Измамна целувка“ - тук.
1. „Тайната на Диор“ от Наташа Лестър
„Тайната на Диор“ ме изненада много приятно. Не очаквах, че ще харесвам всички герои, които са пълнокръвни и често правят грешки. За първи път осъзвавам, че харесах на еднакво равнище както историята на Скай, така и тази на Кат, която се опитва да свърже баба си Марго с красивите рокли на Диор. История, зад която стоят доста хубави моменти, но също така и много трудности. От доста време не бях осъзнавала колко трудно е да се напише исторически роман, вкарвайки художествени елементи. И Наташа Лестър се е справила чудесно с тази задача. Ревю - тук.
Прекрасна класация! Нямам търпение за следващите части!
ОтговорИзтриванеМного ти благодаря 🧡
Изтриване