„December TOP 5 Любими книги“


Ето че остана една седмица от 2020 г. и е време за едни от моите любими класации, които правя всяка година. Днес ще ви представя моите пет любими книги за 2020 и, да си призная, беше труден избор точно кои книги да включа.

5. „Дом на пръст и кръв“
Сара Дж. Маас е една от любимите ми писателки, така че нямаше как да не бъде в тази класация. Самата книга може и да е обемна и в началото да се представя повече самите герои и как се е стигнало до това Брайс да вече да не е оново момиче, което всяка вечер е на различно парти. Най-големият плюс на книгата е новият свят, който включва лунния град Лунатион и неговото разделение на райони, в които властват различни същества.
Ревю на книгата - тук.

4. „Изгревът на Аврора“
Харесвам много тандема Джей Кристоф и Ейми Кауфман. А втората им поредица заедно за мен бе по-интересна, защото, първо, нямаше такава терминология, както в „Илумине“, и, второ, историята се върти около митична раса и главната героиня, която се събужда 200 година след своето време, е свързана с нея. Отделно има повече приключения и герои, които трябва да се опознаят. 
Ревюта на книгите - тук и тук.

3. „Божигроб“
Вече споменах в предишна класация, че „Божигроб“ е най-добрата книга от цялата поредица. Джей Кристоф решава да представи и други части на Републиката. Отделно изправя Мия пред трудности, които не всеки би успял да преодолее. Финалът ме разби и точно заради него „Божигроб“ си заслужи петте звезди. Толкова я харесах, че когато започнах „Мраколуние“ останах леко разочарована от третата книга и, забележете парадокса, то до голяма част заради нейния финал.
Ревю на книгата - тук.

2. „Изгубената принцеса“
Купих си тази книга съвсем случайно и това, което ме накара да си я взема, беше желанието ми да видя как би живяла една от дъщерите на цар Николай II след разтрела на семейството. За няколко години Мария успява да се промени и от принцеса се превръща в обикновено момиче, което създава семейство и през години си спомня с усмивка за предишния си живот. Също така е представена Втората световна война и какви жертви са правили руснаците през този период и страхът им от НКВД.
Ревю - тук.

1. „Фонтани на мълчанието“
Книгите на Рута Сепетис винаги ми въздействат без значение дали емоцията е хубава и лоша. Това е и причината да сложа „Фонтани на мълчанието“ на първо място. В нея е представена Испания след Гражданската война и по време на управлението на Франсиско Франко. Атмосферата не е толкова потискаща, колкото в „Сол при солта“, но все пак историята е разказана от части през погледа на фотограф, който умее да вижда както лошото, така и доброто в една ситуация. А описанията са страхотни, накараха ме да искам аз да се намирам под горещото испанско слънце и да правя снимки на красивите сгради и паркове.
Ревю - тук.

CONVERSATION

0 коментара:

Публикуване на коментар